موارد مصرف و کاربرد پیستوله کاسه رو

پیستوله کاسه رو یا مخزن رو معروف ترین و پر مصرف ترین پیستوله بادی بین تمامی پیستوله های رنگ پاش میباشد. نام پیستوله مخزن رو از شکل ظاهری آن گرفته شده است که مخزن نگهداری رنگ در روی دسته قرار دارد و رنگ با نیروی جاذبه از داخل مخزن به داخل پیستوله منتقل میشود. در نقاشی انواع خودرو های سبک و سنگین، نقاشی بدنه موتور سیکلت، شاخه های مختلف صنایع چوبی مانند کابینت سازی، مبلمان سازی و در و پنجره از پیستوله های مخزن رو استفاده میشود. پیستوله کاسه بغل نیز زیر مجموعه پیستوله کاسه رو میباشد با این تفاوت که مخزن نگهداری رنگ در کنار دسته پیستوله بادی قرار دارد و فضای دید بیشتری به کاربر ارائه میدهد.

 

نکات مهم برای خرید پیستوله کاسه رو

ظرفیت مخزن: حجم مخزن رنگ برای پیستوله کاسه رو استاندارد 600 سی سی و برای پیستوله کاسه بغل 400 سی سی میباشد.
جنس مخزن: کاسه رنگ پیستوله میتواند از جنس فلز یا پلاستیک ساخته شده باشد. مخزن فلزی از عمر و دوام بیشتری بهره مند است و در مقابل مخزن پلاستیکی از وزن کمتری برخوردار است. مخزن پیستوله کاسه رو قابل تعویض میباشد و میتواند در صورت بروز مشکل تعویض شود.
تنظیمات: پیستوله کاسه رو دو تنظیم دارای دو پیچ تنظیم حجم پاشش و عرض پاشش رنگ روی بدنه میباشد و پیستوله مخزن رو سه تنظیم علاوه بر حجم پاشش و عرض پاشش از یک پیچ تنظیم فشار باد در کنار ورودی هوا بهره مند است که تسلط بیشتری را به کاربر ارائه میدهد و موجب افزایش کیفیت کار خروجی میگردد.
مکانیزم ها: با پیشرفت تکنولوژی مکانیزم های مختلفی برای پیستوله رنگ پاش ابداع شده است که هرکدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. از جمله مهمترین مکانیزم ها میتوان به HVLP، E70، LVLP، RP و HTE اشاره کرد. همه پیستوله های رنگ پاش دارای مکانیزم نیستند و تنها بعضی از پیستوله های حرفه ای از این مکانیزم ها بهره مند هستند و نسبت به پیستوله بادی معمولی از عمکلرد بهتری برخوردار هستند.
کاپ پیستوله: نوع پاشش رن