صفحه اصلی > مقالات > تمیز کردن قلم ایربراش بادی
تمیز کردن قلم ایربراش بادی
تمیز کردن قلم ایربراش بادی

بهترین روش برای تمیز کردن قلم ایربراش

1-قطعات را داخل یک کاسه شیشه قرار دهید. کاسه ای را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام قطعات را نگه دارد. از یک کاسه فلزی استفاده نکنید، زیرا مایعات تمیز با فلز واکنش نشان می دهند.

2- کاسه را با 2 فنجان آب گرم مخلوط کنید و 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید اضافه کنید. بگذارید قطعات به مدت 5 الی 10 دقیقه داخل مایع بمانند، نیازی به مدت طولانی ندارد. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت مایع تمیز کننده می تواند به سوزن و نازل ایربراش آسیب می رساند.

تذکر: استفاده از آب داغ برای ایربراش مضرر میباشد، چون واشرهای پلاستیکی در قلم ایربراش وجود دارد که باعث پاره شدن آن می شود و ایربراش را از بین ببرد. لطفا از آب گرم استفاده کنید.

3- قطعات قلم ایربراش را با یک حوله کاغذی مرطوب پاک کنید. با دقت تمام سطوح قابل رویت را در هر قطعه تمیز کنید. برای رسیدن به گوشه ها یا لکه های تنگ تر از یک سواب پنبه استفاده کنید.

سوزن بسیار تیز است، بنابراین با دقت آن را تمیز کنید. برای جلوگیری از گیر کردن، از پشت سوزن به طرف جلو پاک کنید.

4- کانال های داخل ایربراش را با یک ابزار پاک کننده مثل فرچه مخصوص ایربراش تمیز کنید آن را به عقب و جلو داخل قلم ایربراش حرکت دهید و چند بار آن را کاملا تمیز کنید.

5- برای تمیز کردن مخزن رنگ ایربراش از  پنبه استفاده کنید. برای پاک کردن تمام سطوح داخل ایربراش، اطراف آن را پاک کنید.

6- تمام قطعات را با آب گرم شستشو دهید. هنگامی که تمام قطعات تمیز شده اند، آنها را به طور کامل بشویید تا مایع تمیز کننده سرکه را حذف شود، آب گرم به بهترین شکل عمل می کند.

7- قطعات ایربراش را روی یک حوله تمیز بگذارید تا خشک شود به آرامی رطوبت ایربراش خشک شود، قبل از اینکه قطعات قلم ایربراش را با هم وصل کنید مطمئن شوید که کاملا خشک شده باشد.

توجه : تمامی توضیحات داده شده طبق شماره بندی به همراه عکس قابل مشاهد می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک روش ساده و سریع برای تمیز کردن قلم ایربراش :

ابتدا قلم ایربراش را تا قسمت سوزن و مخزن را در یک کاسه آب گرم فرو ببرید و ماشه را بکشید. هیچی خطری شما را بابت برق گرفتگی تهدید نمی کند، برای چند دقیقه آب را از بین ببرید تا اطمینان حاصل کنید که تمام رنگ خارج از تفنگ است. چند بار ماشه ایربراش را بکشید و آن را آزاد کنید تا تمامی ذرات رنگ از ایربراش بیرون بیاید.

وقتی ایربراش را از آب برداشته اید، آب تازه را به مخزن ایربراش اضافه کنید. سپس انگشت خود را بر روی کلاه سوزن (سر ایربراش) قرار دهید در مخزن باعث ایحاد حباب میشود این عمل چند بار تکرار کنید و تمامی آب داخل مخزن را تخلیه کنید به یاد داشته باشید از آب گرم استفاده کنید.