قیمت پمپ ایربراش - انواع کمپرسور ایربراش و کیت ایربراش

کمپرسور ایربراش APT مدل AT-06

کمپرسور ایربراش APT مدل
AT-06مقایسه کالا

کمپرسور ایربراش مینی با قلم ایربراش APT مدل AT-06K1

کمپرسور ایربراش مینی با
قلم ایربراش APT مدل AT-06K1مقایسه کالا

کمپرسور ایربراش APT مدل AT-196K با لوازم

کمپرسور ایربراش APT مدل
AT-196K با لوازممقایسه کالا

کیت کمپرسور ایربراش مینی APT مدل AT-186SK

کیت کمپرسور ایربراش مینی
APT مدل AT-186SKمقایسه کالا

کیت پمپ ایربراش مینی APT مدل AT-200k

کیت پمپ ایربراش مینی APT
مدل AT-200kمقایسه کالا

ضرورت خرید پمپ ایربراش و کمپرسور ایربراش

پمپ ایر براش یا کمپرسور ایر براش هسته اصلی یک دستگاه ایربراش میباشد و نیروی باد مورد نیاز قلم ایربراش، توسط پمپ ایربراش تامین میشود. فشار هوا مورد نیاز قلم ایربراش حدود 2.5 بار(معادل 36 PSI) میباشد که با فشار کاری سایر ابزار بادی نظیر پیستوله متفاوت است و فقط یک پمپ ایربراش میتواند این فشار مجاز را تولید کند. پمپ ایربراش با برق شهری کار میکند و دارای انواع مختلفی است که هر کدام بسته به نیاز و شرایط مختلف انتخاب میشوند. فشار باد تولید شده توسط پمپ ایربراش میبایست با شلنگ و اتصالات مخصوص ایربراش به قلم ایربراش منتقل شود. تمامی پمپ های ایربراش استاندارد دارای پایه نگهداری قلم ایربراش روی بدنه هستند که باعث افزایش راحتی کاربر هنگام استفاده میگردد.

 

پمپ ایربراش مینی

کمپرسور ایربراش مینی دارای وزن و ابعاد کوچکی است و برای مصارفی مانند طراحی ناخن و میکاپ که حجم کاری محدود است مناسب میباشد. پمپ های ایربراش مینی بدون مخزن هستند و تنها باد را با فشار تنظیم شده به قلم ایربراش منتقل میکنند. اکثر پمپ ایربراش های مینی دارای مکانیزم نیمه اتوماتیک هستند و به صورت مداوم باد را به قلم ایربراش منتقل میکنند و اپراتور فقط با فشردن شاسی قلم ایربراش میتواند رنگ را به باد اضافه کند. یک پمپ ایربراش مینی از کمترین میزان تولید صدا و نویز بهره مند است و میتواند در هرجایی حتی منزل مورد استفاده قرار بگیرد.

 

پمپ ایربراش اتوماتیک

کمپرسور ایربراش اتوماتیک بدون رطوبت و روغن کثیف می باشد و نسبت به کمپرسور ایربراش مینی از قدرت بیشتری برخوردار است، همچنین حمل و نقل پمپ ایربراش اتوماتیک بسیار آسان و بدون صدا و لرزش می باشد. بدنه یک پمپ ایربراش اتوماتیک از فلز ساخته شده و دارای عمر و دوام بیشتری است. برخی از پمپ های ایربراش اتوماتیک مجهز به مخزن نگهداری هوا به حجم 3.5 لیتر هستند و زمانی که هوای فشرده در مخزن موجود باشد فشار باد مورد نیاز قلم ایربراش را از مخزن تامین میکنند. مزیت این پمپ ایربراش به اتوماتیک بودن آن میباشد بدین صورت که پمپ ایربراش همیشه در حالت آماده به کار قرار دارد اما تنها زمانی که شاسی روی قلم ایربراش فعال شود شروع به کار میکند. با استفاده از مکانیزم اتوماتیک از کار کردن مداوم پمپ ایربراش جلوگیری میشود و همین امر موجب افزایش دوام و ماندگاری آن میگردد. پمپ های ایربراش اتوماتیک مخزن دار نیز به دو گروه تک موتور و دو موتور تقسیم بندی میشوند که کمپرسور ایربراش دو موتوره می تواند برای دو قلم ایربراش یا پیستوله سایه پاش نیز مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین تمامی پمپ ایر براش های اتوماتیک دارای فیلتر رگلاتور هوا، پایه قلم ایربراش، فن خنک کننده موتور پمپ ایربراش، گیج عقربه ای برای نمایش فشار باد لحظه ای هستند.

 

فاکتور های مهم برای خرید پمپ ایربراش

ظرفیت مخزن هوا: حجم بادی که میتواند در یک پمپ ایربراش نگهداری شود بر اساس لیتر بیان میشود و تعدادی از پمپ های ایربراش اتوماتیک حرفه ای با مخزن تولید میشوند که ظرفیت آنها 3.5 لیتر میباشد. تا زمانی که مخزن باد دارای هوای فشرده باشد، فشار باد مورد نیاز قلم ایربراش از مخزن باد تامین میگردد و از کار کردن مداوم کمپرسور ایر براش جلوگیری میکند.
وزن و ابعاد: هرچه قدرت موتور پمپ ایربراش کاهش یابد وزن و سایز کمپرسور ایربراش نیز کاهش می یابد. پمپ های ایربراش مینی دارای ابعاد بسیار کوچکتر و وزن کمتری در مقایسه با پمپ های ایربراش اتوماتیک هستند و برای کارهای سبک تر مورد استفاده قرار میگیرند.
لرزش و صدای موتور: به دلیل کاربرد های خاص دستگاه ایربراش که کمتر در فضای صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد، موتور پمپ ایربراش میبایست صدای کمتری هنگام روشن بودن ایجاد کند. برخی از کمپرسور های ایربراش موجود در بازار سایلنت یا بی صدا میباشند و به دلیل تولید نویز و صدای بسیار کم میتوانند حتی در منزل نیز مورد استفاده قرار بگیرند.
فیلتر و رگلاتور هوا: نفوذ رطوبت به داخل قلم ایربراش موجب زنگ زدگی و آلوده شدن رنگ و مواد داخل مخزن میگردد لذا پمپ های ایربراش دارای فیلتر و تله آب گیر هستند که از نفوذ رطوبت موجود در باد به مخزن رنگ قلم ایربراش جلوگیری میکند. همچنین برخی از کمپرسور های ایربراش دارای رگلاتور هوا برای تنظیم فشار باد بر اساس نیاز اپراتور میباشند.